Drugi numer drukowanej FOTOTAPETY

Szanowni czytelnicy, krytycy i przyjaciele Fototapety...

Pierwszy numer drukowanej Fototapety spotkał się z życzliwym przyjęciem i pomimo wielu problemów z promocją i dystrybucją dotarł do czytelników. Ostatnie archiwalne egzemplarze są jeszcze do nabycia w Małej Galerii w Warszawie. Pozytywny odbiór pierwszego numeru był bodźcem dla redakcji, aby kontynuować pracę nad kolejnymi numerami. Okazało się, co wcale nie było oczywiste, że jest miejsce na rynku dla jeszcze jednego tytułu poświęconego w całości fotografii widzianej przez pryzmat sztuki współczesnej.

Drugi numer Fototapety będzie obszerniejszy (72 strony), wydrukowany na lepszym papierze i w całości wypełniony ciekawymi, zupełnie nowymi materiałami. Utrzymana została sprawdzona formuła portfolio oraz trzech tekstów krytycznych. Numer zamyka tradycyjnie zdjęcie wraz z autorskim komentarzem jednego z najwybitniejszych współczesnych fotografów.

  

Najobszerniejszą część materiału (ok. 60 stron) zawartego w drugim numerze Fototapety zajmują zwyczajowo prezentacje najnowszych cykli fotograficznych wybitnych artystów. Reprodukcje fotografii są uzupełnione wypowiedziami autorów – Anny Beaty Bohdziewicz, Wojtka Wilczyka, Jacka Piotrowskiego, Aleksandry Polisiewicz, Bogdana Dziworskiego, Janusza Bąkowskiego, Zorka Project oraz austriackiego fotografa Heinza Cibulki, którego prace będziemy oglądać już w przyszłym roku w najlepszych galeriach Poznania i Krakowa. W numerze pojawią się również najciekawsze prace z Kolekcji Małej Galerii w Warszawie autorstwa m.in. Bogdana Konopki, Krzysztofa Cichosza, Ewy Partum, Edwarda Hartwiga.

Blok tekstów poświęconych teorii, krytyce oraz historii fotografii otwiera artykuł Adama Soboty Fotograficzna poezja wizualna. O kilku polskich twórcach, który wykazuje na przykładach twórczości Jerzego Lewczyńskiego, Natalii LL, Wojciecha Bruszewskiego i Mariusza Hermanowicza zasadność i zakres uprawnionego stosowania terminu “poezja konkretna” do prac z dziedziny fotografii. Z kolei praktykę artystyczną Jana Świdzińskiego, twórcy pojęcia sztuki jako sztuki kontekstualnej przybliża artykuł Grzegorza Borkowskiego pt. Działania z fotografią. Również Grzegorz Borkowski opisuje działania z fotografią Grzegorza Klamana, jednego z najciekawszych artystów z nurtu sztuki krytycznej.

  

Zdajemy sobie sprawę, że powodzenie, jakim cieszyła się u czytelników Fototapeta wynika również z atrakcyjnej ceny pojedynczego egzemplarza. Chcielibyśmy, aby drugi numer, większy i ładniejszy, kosztował w sprzedaży detalicznej 12 PLN. Fototapeta powinna trafić do dystrybucji w połowie maja. Już teraz można składać zamówienia przez Internet (redakcja@fototapeta.art.pl). Cena egzemplarza w wysyłce wynosi 10 PLN + 8 PLN koszty wysyłki.

Redakcja

 

 Okazją do premiery 2-go numeru FOTOTAPETY drukowanej był wernisaż wystawy Wandy Michalak w Małej Galerii ZPAF-CSW w Warszawie 3 czerwca 2003 r. Fot. A. Mazur

 

 

 


Spis treści

Copyright © 1997-2019 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2019 Zeta-Media Inc.

 

04 - 06 - 03