Mala Galeria (logo)

Mała Galeria ZPAF-CSW
Plac Zamkowy 8, Warszawa
30 sierpnia - 4 września 2005 r.
Otwarcie: wtorek, 30 sierpnia, godz. 18.00

 

 

Ryuro Fukuda - Ironia widzenia

 

PODCZAS podróży fotografuję przeróżne tematy i krajobrazy. Później przetwarzam te zdjęcia komputerowo. Moim zamiarem jest połączenie i skonstruowanie na nowo różnych miejsc, elementów i tematów. W ten sposób powstają przedstawienia, które są zarazem możliwe i nierealne. Kreuję związki między obiektami i miejscami. Obiekt umieszczony przeze mnie w obcym mu otoczeniu zostaje uwolniony od swej pierwotnej funkcji i otrzymuje nowe znaczenie. Powstaje sytuacja pełna ironii.


Ryuro Fukuda, z serii "Bezkresna wyspa"

Seria Infinite Island (2004 - )

Fotografuję wyspy z samolotu lub ze wzgórz. Fotografie te przetwarzam komputerowo. Śródziemnomorska wyspa zostaje pokryta basenami. Nie można dotrzeć do tej wyspy żadnym środkiem komunikacji, nie można też z powodu basenów stanąć tam na żadnej równej powierzchni. Stwarzam sytuację, która dzięki połączeniu różnych elementów staje się ironiczna.


Ryuro Fukuda, z serii "Wysokość 10 tys metrów"

Altitude of 10.000 m (2003- )

Altitude of 10.000 m to seria fotografii, które przedstawiają spadochrony, lotnie i balony powietrzne unoszące się wysoko na niebie. Wysokość, o której mówi tytuł tej serii, jest w rzeczywistości niemożliwa do osiągnięcia przez spadochrony czy balony powietrzne. Patrząc na te zdjęcia, można zadawać sobie pytania: Jak to możliwe, że te balony i lotnie unoszą się na takiej wysokości? Co stało się z pilotem, a może właśnie dlatego te spadochrony, lotnie i powietrzne balony znajdują się tak wysoko, bo utraciły gdzieś swoich pilotów? Te i podobne pytania chciałbym wywołać swoimi zdjęciami. Niebo, które sfotografowałem z samolotu, zmontowałem z fotografiami spadochronów, lotni, balonów. Powstała w ten sposób sytuacja jest nietypowa, ale też nie jest całkowicie niemożliwa. W ten sposób próbuję nawiązać dialog z widzem.

Ryuro Fukuda

 

 

W FOTOTAPECIE także:

 

 


Spis treści

Copyright © 1997-2021 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2021 Zeta-Media Inc.