Karolina Lewandowska - wykłady w Zachęcie

 

Przy okazji niedawnej prezentacji wystawy Zdzisława Beksińskiego w Zachęcie, jej kurator dr Adam Sobota wygłosił 4 września (2002) ciekawy wykład z prezentacją przezroczy na temat fotografii artystycznej po II wojnie światowej w nawiązaniu do twórczości polskich fotografów i trendów w sztuce współczesnej. Wystąpienie to spotkało się z życzliwym przyjęciem i być może dlatego galeria Zachęta postanowiła kontynuować upowszechnianie wiedzy o fotografii artystycznej.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Karolina Lewandowska, która współpracowała przy warszawskiej wystawie Beksińskiego, będzie miała cykl wykładów w których omówi najciekawsze zjawiska z zakresu światowej fotografii artystycznej.

Cykl ten jest pomyślany jako wykłady monograficzne - o wybranych fotografach, których twórczość ma kluczowe znaczenie w historii fotografii. Wybór został dokonany w ten sposób, aby mówiąc o poszczególnych wybitnych twórcach poruszać kwestie podstawowych gatunków i zagadnień fotografii - jak np. portret fotograficzny w XIX wieku, fotografia jako dokument, fotoreportař, rola fotografii w twórczości awangard i inne.

Tegoroczny cykl dotyczy fotografii światowej. Mamy nadzieję w przyszłości poświęcić odrębny cykl polskim fotografikom.

Wykłady będą odbywać się raz w miesiącu w sali kinowej Galerii Zachęta.

PROGRAM:

 

2003:

 


Spis treści

Copyright © 1997-2022 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2022 Zeta-Media Inc.

 

07 - 10 - 02