Numer 1 (21) / 96


Memento mori - nie tylko sepiaWystawa polskiej fotografii współczesnej pt. "Memento Mori - nie tylko sepia"
University of Brighton - Foyer GalleryU biegłoroczna wystawa Jima Cooke'a prezentowana w ramach Dni Brytyjskich w Małej Galerii zaowocowała bardzo ciekawą wymianą artystyczną. 8 maja w Foyer Gallery University of Brighton nastąpiło otwarcie wystawy polskiej fotografii współczesnej pt. "Memento Mori - nie tylko sepia".

Udział w wystawie bierze 6 fotografów: Maurycy Gomulicki, Waldemar Jama, Tomasz Michałowski, Wojciech Prażmowski, Stanisław J. Woś i Wojciech Zawadzki.

Wystawa prezentowana jest w ramach Festiwalu sztuki w Brighton, który tylko niewiele ustępuje sławą i renomą słynnemu festiwalowi sztuki w Edynburgu. Polska wystawa, której kuratorem jest Marek Grygiel, ma charakter tematycznego pokazu którego motywem przewodnim jest pojęcie upływającego czasu.

Na wystawie znalazły się prace z niewystawianego do tej pory cyklu "hiszpańskiego" Maurycego Gomulickiego, seria "Wizerunki 3 Waldemara Jamy, prace z "Albumu Rodzinnego" Wojciecha Prażmowskiego oraz kilka prac Tomasza Michałowskiego ze zbioru "Napełnić przestrzeń". Wojciech Zawadzki przedstawił fotografie zbliżone klimatem do prac z niedawnej wystawy w Małej Galerii pt. "Miejsce i czas".

Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że w Wielkiej Brytanii bardzo rzadko udaje się pokazać dużą, składającą się z 60 prac wystawę polskiej fotografii współczesnej. Wystawę "Memento mori" prasa codzienna w Brighton określiła jako najważniejsze wydarzenie (obok fotoinstalacji Rogera Polley'a i Johna Woodmana) w dziedzinie fotografii podczas trwania całego tegorocznego Festiwalu.Wystawa polskiej fotografii współczesnej pt. "Memento Mori - nie tylko sepia"
University of Brighton - Foyer Gallery


Spis treści

Copyright © 1997-2004 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2004 Zeta-Media Inc.