Beate Cegielska

FOTOFEIS '97


 

O D 9 października do 9 listopada odbywa się trzecie i ostatnie Biennale Fotografii i Video w Szkocji - FOTOFEIS '97. Głównym tematem FOTOFEIS w 1993 roku była rodzina, w 1995 roku - zagadnienia związane ze śmiercią (mortality). Tematyka tegorocznego festiwalu poświęcona jest wyłącznie seksowi.

Wystawy, instalacje, performances, filmy eksperymentalne, video oraz prelekcje prezentowane są w Glasgow, Edynburgu i Aberdeen. Wystawiane są prace z całego świata, najliczniej reprezentowana jest w tym roku Australia.
 

 


Autorka : Ann Shelton (Nowa Zelandia)
Form the waist down - cheap sex party - squid (1995)


W dniach 9-14 października odbyło się spotkanie 25 kuratorów z Europy, Australii, Ameryki Północnej. Z Europy Wschodniej obecni byli Vladimir Birgus (Czechy), Oleg Chandybin i Ewgienij Bierrezner (Rosja) oraz Peeter Linnap (Estonia).

Vladimir Birgus przygotował dla FOTOFEIS piękną estetycznie wystawę "The Body in Contemporary Czech Photography". Wystawa jest pokazywana w galerii Glasgow School of Art - Mackintosh Gallery. Biorą udział m.in.Tono Stano, Jan Saudek, Michaela Brachtlov‡, Ivan Pinkava.

Wiele wystaw poświęconych jest homoseksualistom, bi- i transseksualistom. Prezentowana jest bardzo dobra wystawa o fetyszyzmie pt. "Suburban Fetish", której autorami jest dwóch artystów z Australii - Chris Johnson i Sandy Nicholson.

W wielkiej hali wystawowej "Tramway" w Glasgow można zobaczyć piękną i melancholijną video instalację "Lovers" japońskiego autora Teili Furuhashi. Zrealizował ją na krótko przed swoją śmiercią w 1995 roku.Więcej informacji o FOTOFEIS '97 można uzyskać pod adresem www.fotofeis.org.uk

Spis treści

Copyright © 1997-2012 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2012 Zeta-Media Inc.
e-mail: fti@zeta-media.com