Galeria Goethe - Institut, PKiN, Warszawa,
Biblioteka, wejście przez salę Marmurową
Otwracie wystawy 25 maja 1999, godz. 18.00
w obecności artystki. Wystawa czynna do 25 czerwca 1999 r.

---------------------------------------------------------------------

 

Laura Padgett - "Marginalia"

 

"Zbierając pojedyncze chwile rozmaitych doświadczeń i łącząc je za pośrednictwem fotografii, na których utrwalam to, co wydaje się nam uchwytne - zarówno językowo jak i fotograficznie - podejmuję próbę przywrócenia specyficznej tożsamości wymiennym i rozczłonkowanym przedmiotom codziennego świata; są to realne fragmenty mowy i obrazów, którym grozi utrata ich trwałości. Dlatego też każda z moich prac jest wyrazem jakiegoś specyficznego stanu, czymś, co można zrozumieć intersubiektywnie, ale wyłącznie poprzez połączenie elementów językowych i fotograficznych, które stworzą całość dopiero w umyśle odbiorcy. "

Laura Padgett

 

Laura Padgett

 

LAURA PADGETT ur. w 1958 roku w Cambridge, Mass, USA, studiowała malarstwo w Pratt Institute of Art and Design. W 1981 r. przeniosła się do Europy gdzie w latach 1983-85 studiowała film i fotografię w Frankfurcie nad Menem. Od 1984 r. wykłada fotografię w Bauhaus Universitat w Weimarze. Mieszka i pracuje w Frankfurcie n. M. i w Weimarze. Uprawia fotografię, kręci filmy, ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe oraz pokazy filmowe.

Laura Padgett tworzy fotograficzne instalacje złożone z czarnobiałych obrazów fotograficznych i z tekstów. Punktem wyjścia dla jej prac było zamiłowanie do opowiadania historii.

Teksty towarzyszące fotografiom nie stanowią podpisów ani nie ilustrują fotografii. Często na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać jakiś logiczny związek pomiędzy obrazami a słowami.

 

Laura Padgett - "Umknął mi czas" - wystawa w galerii Goethe Institut w Warszawie

 

 

 


Spis treści

Copyright © 1997-2012 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2012 Zeta-Media Inc.
e-mail: fti@zeta-media.com