Fotografie Gazety Wyborczej - Tom VIII

 

Fotografie Gazety Wyborczej - Tom VIII
Wydawca: Agora S.A., Cena 49 zł
ISBN 83-919500-9-3

JAKO jedni z pierwszych chcielibyśmy poinformować o najnowszym albumie fotografii Gazety Wyborczej, który za kilkanaście dni powinien trafić do szerszej dystrybucji. Jest to już kolejny, VIII tom bardzo starannie zredagowany przez Artura Łasiuka, jednego z najbardziej kreatywnych fotoedytorów gazety.

Ubiegły rok był bogaty w wydarzenia. Interwencja wojenna w Iraku, referendum w sprawie przystąpienia nowych krajów do Unii Europejskiej, tragiczne trzęsienie ziemi w Iranie, przebiegające z dużym napięciem zmiany rządów w Gruzji i Azerbejdżanie, dalszy ciąg sprawy Rywina, zawirowania polityczne, protesty społeczne, katastrofy, wydarzenia kulturalne i sportowe. Wszystko to składa się na ten album, gdzie na 170 stronach pokazano to co w fotografii reportażowej jest najważniejsze – obraz wydarzeń. Dział fotograficzny Gazety Wyborczej od lat skupia świetnych fotoreporterów, którzy zdobywają liczne nagrody i wyrazy uznania. Oglądając te zdjęcia, które po latach nabiorą dodatkowej wartości, dochodzimy do wniosku, że fotografia nadal jest sztuką żywą i bardzo potrzebną by ukazywać, dokumentować i wyjaśniać świat, który tak szybko zmienia się na naszych oczach.

Album ‘Fotografie Gazety Wyborczej” ma jeszcze tę bezsporną zaletę, że jest konsekwentnie wydawaną publikacją tego typu od blisko 10 lat. Ta ciągłość sprawia, że równie chętnie będzie się go oglądać za następne 10 lat, 20 i więcej.

 


 

Autorzy zdjęć:
Kuba Atys, Bartłomiej Barczyk, Piotr Bernaś, Bartosz Bobkowski, Anna Bedyńska, Grzegorz Celejewski, Łukasz Cynalewski, Piotr Janowski, Robert Górecki, Jerzy Gumowski, Sławomir Kamiński, Beata Kitowska, Robert Kowalewski, Adam Kozak, Damian Kramski, Jarosław Kubalski, Anna Lewańska, Jacek Łagowski, Krzysztof Karolczyk, Rafał Mielnik, Krzysztof Miller, Igor Morye, Michał Mutor, Eliza Oleksy, Wojciech Olkuśnik, Krzysztof Rak, Piotr Skórnicki, Bartosz Siedlik, Wojciech Surdziel, Jacek Piotrowski, Paweł Ulatowski, Tomasz Walków, Bartosz Wrześniowski, Łukasz Zandecki, Albert Zawada, Maciej Zienkiewicz.


18.09.2003, prowincja Al-Hilla, akcja irackiej policji przeciwko lokalnym gangsterom i złodziejom.
Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta
Z albumu "Fotografie Gazety Wyborczej" - tom VIII.

 

Poprzednio w FOTOTAPECIE m.in.:

 

 


Spis treści

Copyright © 1997-2022 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2022 Zeta-Media Inc.