bambini di praga
ul. Jagiellońska 26, Warszawa
9 kwietnia 2008 r, godz. 19.00

 

 

Wieczór autorski Arno Widmanna

 

Książka "Berlin od ulicy" z tekstami Arno Widmanna i fotografiami Marty Kilińskiej ukazała się w wydawnictwie edition.fotoTAPETA Berlin Warszawa
(okładka miękka ze skrzydełkami, 17 x 22 cm, 192 strony, cena: 40 złotych)

ARNO WIDMAN ur. w 1946 roku, od ponad 15 lat uprawia sztukę pisania klasycznych felietonów – pisze dla taz, Berliner Zeitung oraz na stronach portalu o kulturze Perlentaucher. Widman opisuje różne postacie ze świata kultury i polityki, takie jak Dutschke, Ernst Jünger, Herbert Marcuse, Wowereit, Gudrun Ensslin czy Christa Wolf. Pisze również o filmach, książkach, wystawach, przejażdżkach autobusem i restauracjach w domach towarowych. Opisując swoje miasto – Berlin okazuje się Widmann niezwykle przenikliwym obserwatorem codzienności. Jego felietony stanowią próbę zrozumienia rozmaitych pozornie błahych sytuacji, z którymi spotykamy się na co dzień – również w Warszawie.

Podczas wieczoru prezentowane będą zdjęcia Marty Kilińskiej, które wykonała w czasie kilkunastodniowego pobytu w Berlinie latem 2007 roku.

Marta Kilińska ur w 1981 r w Warszawie, niezależny fotograf, kształciła się w Warszawskiej Szkole Fotografii i Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Teatralnej i TV w Łodzi. Od września 2007 roku prowadzi własną galerię fotografii Synteza na warszawskiej Pradze.

w spotkaniu udział biorą: Andreas Rostek, Tadeusz Rolke i Marek Grygiel

 

Zobacz też:

 

 


Spis treści

Copyright © 1997-2022 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2022 Zeta-Media Inc.