eFT
Zaprasza na wieczór autorski

Serhija Żadana

"Odsetek samobójstw wśród klaunów"

Ilustrowanych fotografiami Jacka Dziaczkowskiego.

 środa 7, kwietnia 2010, godzina 19, Czuły Barbarzyńca, Warszawa ul. Dobra 31.

 

Ukraiński pisarz Serhji Żadan opowiada o zagranicznej eskapadzie klaunów, o górnikach z Donbasu, kijowskiej middle class, charkowskich sosnach i zwykłych przechodniach ze Lwowa, których fotografował Jacek Dziaczkowski.

W spotkaniu autorskim wezmą udział Serhij Żadan wraz z tłumaczem Michałem Petrykiem oraz Jan Dziaczkowski, syn Jacka Dziaczkowskiego, który opowie o projekcie fotograficznym ojca. Prowadzenie Marek Grygiel.

Serhij Żadan, rocznik 1974, najbardziej wpływowy i jeden z najbardziej znanych młodych ukraińskich pisarzy. Poeta i pisarz opublikował osiem tomów poezji i trzy powieści. W Polsce ukazały się między innymi  Historia kultury początku stulecia, Big Mac,Depeche Mode,  Anarchy in the UKR.

Jacek Dziaczkowski, fotograf, zm. w 2006 roku, związany z Warszawską Szkołą Fotografii, autor kilku projektów fotograficznych. Jeden z nich pt."Demokraci" zrealizowany w 2004 roku zadedykował  zwykłym ludziom "Pomarańczowej Rewolucji" na Ukrainie. Zdjęcia z tego cyklu ilustrują opowiadania Serhija Żadana.

 

W FOTOTAPECIE poprzednio m.in.:

 

Zobacz też:

 

 


Spis treści

Copyright © 1997-2022 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2022 Zeta-Media Inc.