Cezary Filew -
P o raz kolejny w Małej Galerii prezentowana jest wystawa, której wiodącym akcentem jest kolor. Prace fotograficzne Cezarego Filewa są kolejną próbą wiernego przekazu dostępnej dla oka rzeczywistości. Próba ta oparta jest o zasadę podporządkowania każdego kadru wartościom kolorystycznym i one spełniają w tych pracach role nadrzędną. Perspektywa i kompozycja tych fotoobrazów zepchnięta została na dalszy plan. Dominują barwne refleksy, lustrzane odbicia światła, załamania.

Prace te, chociaż wykonane techniką fotograficzną zakorzenione są silnie w tradycji luminizmu, nasuwają skojarzenia z malarstwem impresjonistycznym. Nie bez znaczenia jest fakt, że większość prezentowanych na tej wystawie prac została wykonana w plenerze. Wiodącym motywem jest woda, jej ruchliwość, migoczące w świetle refleksy.

Autorowi udało się zatrzeć granicę między tym co realne, a tym co ulotne pod wpływem zmieniających się warunków oświetlenia. Brak tej granicy stanowi o atrakcyjności tych barwnych impresji fotograficznych.

Cezary Filew jest muzykiem rockowym, grał m.in. w słynnej kapeli "Sekcja Zwłok", zakładał i grał jeszcze w innych "chwilowych" grupach. Urodzony w 1962 w Warszawie, studiował na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilku lat pracuje w reklamie jako copywriter.

Zobacz też :


Spis treści

Copyright © 1997-2004 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2004 Zeta-Media Inc.