Galeria DigiTouch
Linienstr. 156
10115 Berlin-Mitte
6 grudnia 2003 - 30 stycznia 2004 r.

 

 

Wystawa Edwarda Hartwiga w Berlinie

5 grudnia, nieco ponad miesiąc od śmierci Edwarda Hartwiga otwarto jego indywidualną wystawę w Berlinie. Tego trudnego i odpowiedzialnego zadania podjęła się galeria DiGiTouch w Berlinie, galeria, która z wielkim powodzeniem zainaugurowała swoją działalność we wrześniu br. roku wystawą prac Tadeusza Rolke.

  

Wystawa w galerii DigiTouch w Berlinie

EDWARD HARTWIG, postać jedna z największych w historii światowej fotografii, chociaż może to jeszcze nie dociera do powszechnej świadomości , premierę swoich zdjęć w Berlinie ma w galerii , która ma szansę stać się najlepszym ambasadorem polskiej fotografii w Europie.

Wystawa składa się z wyboru ok. 250 oryginalnych, sygnowanych przez autora prac. Wybór ten w porozumieniu z córką Edwarda Hartwiga został dokonany przez Izę Wojciechowską oraz właściciela galerii Karola Starczewskigo.
Na wystawie prezentowane są oryginalne odbitki z lat 30. ubiegłego wieku, liczne fotografie powojenne, a także klasyczne fotografie określające bezpośrednio styl Hartwiga jak np. zdjęcia z cyklu „Wierzby”.

Nie ma zdjęć kolorowych, którym autor poświęcił tyle zaangażowania w ostatnim okresie twórczości, ale wystawa jest bardzo spójna, dobrze skomponowana, i prezentująca najważniejsze nurty z twórczości Edwarda Hartwiga.

Galeria DiGiTouch wydała dwujęzyczne katalogi oraz serię pocztówek z reprodukcjami kilku prac autora.

W otwarciu wystawy udział wzięły córki Edwarda Hartwiga pp. Danuta Saulewicz i Ewa Hartwig-Fijałkowska.

Wystawa czynna będzie do końca stycznia 2004.

M.G.Wystawa w galerii DigiTouch w Berlinie

Otwarcie wystawy w galerii DigiTouch w Berlinie. Od lewej: Danuta Saulewicz, Karol Starczewski, Ewa Hartwig-Fijałkowska, Marek Grygiel, Iza Wojciechowska , Claire Turyn. Fot. E. Wolańska

 

Zobacz też:

 

Ostatnio w FOTOTAPECIE:

 

Poprzednio w FOTOTAPECIE:

 

 


Spis treści

Copyright © 1997-2024 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2024 Zeta-Media Inc.

 

14 - 12 - 03