Mariusz Hermanowicz
17 grudnia 1950 - 3 października 2008


Dzisiaj mija 10 lat od dnia, w którym odszedł Mariusz. To, że był znakomitym twórcą, wiemy od dawna. Ale miał również bezpośredni wpływ na ukształtowanie się FOTOTAPETY, którą współtworzył z nami przez ponad dekadę. Jego wielkie kompetencje w dziedzinie fotografii pozwalały mu dostrzegać to, co dla wielu nie było oczywiste. Jego znakomite relacje z różnych wydarzeń, wystaw, festiwali ale i własne próby posługiwania się fotografią w internecie i tworzenie pewnych nowych wartości na tym polu będą miały już swoje trwałe miejsce. Wzbogacały również naszą ofertę dla odbiorców w czasach, kiedy jeszcze Facebook nie był czymś tak oczywistym, a blogi i inne pokrewne formy wypowiedzi fotograficznej szukały sobie dopiero stałego miejsca w sieci.

Mariusz Hermanowicz, Wilno 2001. Fot. W. Prażmowski

Mariusz Hermanowicz, z którego pracami mogliśmy się w ostatnich latach zapoznać (wystawy Białymstoku, Warszawie, Wilnie) i które relacjonowaliśmy na łamach FT umacniają nas w przekonaniu, że jego bogata twórczość jaką po sobie pozostawił będzie jeszcze przedmiotem badań i popularyzacji, co już niejako się dzieje za przyczyną działalności Fundacji Archeologii Fotografii.

Mamy w tym również swój udział i chcielibyśmy by tak pozostało wspominając Mariusza w tę dziesiątą już, niestety, smutną rocznicę.

MG i ZP

MH-MG
Mariusz Hermanowicz. Fot. M. Grygiel

W FOTOTAPECIE m.in.:

Wystawy:

 

Trans-misje:

 

Wybór korespondencji:

 

Francaise :

 

English :

 Spis treści

Copyright © 1997-2024 Marek Grygiel / Copyright for www edition © 1997-2024 Zeta-Media Inc.